Jak wybrać samochody dla dzieci?

Należy mieć świadomość, że jeździk jest jednym z najpopularniejszych prezentów na pierwsze urodziny dziecka. Godny uwagi jest również fakt, że przeważnie to bancie i dziadkowie uwielbiają wręczać dzieciom efektowne i duże zabawki. Jest to oczywiście bardzo dobry pomysł, ponieważ maluchy potrzebują zabawy na kółkach. 

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji? 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwsze pojazdy dla dzieci można podzielić na jeździki, pojazdy na akumulatory, a także pojazdy na pedały. Rekomendowane jest oczywiście sprawdzenie wszystkich atestów. Warto wiedzieć, że są to stosunkowo ciężkie zabawki, których zadaniem jest przyspieszenie przemieszczania dziecka. Oznacza to, że muszą być nie tylko bezpieczne, ale również zgodne z normami. Godny uwagi jest fakt, że pojazd powinien mieć nie tylko wszystkie potrzebne atesty, ale również stabilność, a także bezpiecznie zaokrąglone krawędzie. Kolejną kwestią, jaką należy uwzględnić jest wielkość zabawki. Nie można oczywiście zapomnieć o kołach. Rodzice powinni zastanowić się przede wszystkim, po jakim terenie będzie jeździło ich dziecko. Zasada jest praktycznie taka sama, jak przy wybieraniu wózka, im trudniejsza nawierzchnia, tym większe i mocniejsze muszą być koła. 

Rozmiar samochodu dla dziecka

Rekomendowane jest bardzo poważne zastanowienie się nad wielkością jeździka, przed podjęciem decyzji o zakupie. Obecnie wybór na rynku jest ogromny. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na model z gradacją trudności. Dzięki temu dziecko będzie mogło usiąść i postawić stopy na podstawkach. Z kolei rodzic będzie miał możliwość pchania jeździka, tak samo jak wózka. W momencie, gdy pociecha podrośnie, będzie mogła bez żadnego problemu odpychać się nóżkami i jeździć. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się jeździki do siadania, które z wyglądu przypominają zabawkowy motocykl. Doskonałą opcją mogą być także wersje, w których dzieci będą miały do dyspozycji całe wnętrze pojazdu.